WYDARZENIAJak spędzić bezpiecznie wakacje? Tego uczyć będą służby mundurowe w naszym centrum

Wakacje to czas beztroski i luzu, kiedy łatwo narazić się na nieszczęśliwe wypadki. Jak spędzić ten okres bezpiecznie? Tego dowiecie się od ratowników medycznych, Straży Pożarnej, krakowskiej Straży Miejskiej i policjantów, którzy już 13 lipca odwiedzą Centrum Handlowe Czyżyny!

W sobotę w godzinach 11.00-17.00 pod naszym centrum odbędzie się rodzinny piknik, na którym nie zabraknie rozrywek dla małych i dużych, ale także spotkań edukacyjnych dla dzieci z przedstawicielami lokalnych służb mundurowych.

W programie wydarzenia, które odbędzie się na deptaku przy ul. Medweckiego, przewidziane są m.in. wystawa zabytkowych pojazdów z krakowskiego Muzeum Ratownictwa i spotkanie z ratownikiem medycznym.

W punkcie Ratownictwa Medycznego najmłodsi będą mogli poznać zasady pierwszej pomocy, obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy na fantomie oraz wziąć udział w konkursie dotyczącym tej tematyki.

Dzieci będą mogły wejść do prawdziwego wozu strażackiego, przebrać się w prawdziwy uniform i sprawdzić czy zwijanie węża pożarniczego to bułka z masłem.

Pojawi się także punkt Straży Miejskiej, gdzie maluchom wyjaśniane będą zasady poruszania się po drogach rowerowych oraz korzystania z kąpielisk.

Nasze centrum odwiedzą także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji. Nie zabraknie więc edukacyjnych malowanek dla najmłodszych oraz quizu sprawdzającego znajomość kodeksu ruchu drogowego.

Z kolei sprawność i zręczność dzieci będą mogły rozwijać w punkcie zabaw sportowych, przygotowanym przez AWF Kraków i działającym przez cały okres wydarzenia.

A co dla rodziców? Dla nich przygotowaliśmy prawdziwą ucztę! CH Czyżyny ponownie odwiedzą food trucki, które przed centrum serwować będą przekąski i desery z różnych stron świata. Czekamy na Was!